• Rastlinkáreň
 • Kontaktujte nás
  0908 934 680
  Po - Pia: 9:00 - 15:00
 • Môj profil
 • 2 ks
  za 16.98 €
 Filter
 • Štítok
 • Cena
  0,-
    
  0,-

Bylinky–to je zdravie z božej lekárne, ktoré si dokážete vypestovať aj na záhradke alebo v črepníku

Bylinky sú od nepamäti používané ako domáca medicína. Známe sú ich mnohé liečivé účinky. Obľúbené sú pri príprave rôznych jedál, ktorým dodávajú jedinečnú chuť alebo pri príprave dezertov a nápojov. Výnimočná je aj vôňa byliniek a ich vzhľad. Či už sa rozhodnete bylinky pestovať pre potešenie, ako dekoráciu alebo pre množstvo benefitov, ktoré prinášajú – v našej ponuke nájdete široký výber tuzemských aj cudzokrajných bylín.

V širokej ponuke na našom e-shope nájdete tie najrozličnejšie bylinky. Máme pre vás obľúbenú levanduľu, nechtík, steviu, yzop či angínovník a mnohé ďalšie bylinky. Bylinky na našom e-shope stačí vložiť do nákupného košíka. Po dokončení objednávky vám ich radi zašleme priamo na vašu adresu poštou, DPD alebo kuriérom. Pri objednávke neprehliadnite ani našu ponuku v kategórii kvetytrvalky či stromy - ihličnaté stromy, listnaté stromy a palmy. Samozrejmosťou v našej ponuke sú aj izbové kvetysukulenty.

Ako si správne vybrať bylinky?

Výber byliniek prispôsobte vašim potrebám. Každá bylinka má iné využitie a iné blahodarné účinky. Vo všeobecnosti platí, že bylinkami nikdy nič nepokazíte a čím viac ich budete pestovať, tým pestrejšie ich dokážete využívať. Bylinky by mali byť súčasťou zdravého jedálnička. Sú nenahraditeľným doplnkom stravy, nakoľko priaznivo vplývajú na celkové zdravie ľudského tela aj na zdravie orgánov v ľudskom tele.

Bylinky sú označované aj ako zdravie z božej lekárne. Pri ich pravidelnom užívaní si ich priaznivé účinky na organizmus všimnete veľmi rýchlo. Vhodné sú tiež pri ochoreniach, ako napríklad pri chrípke a nachladnutí, ale aj pri závažnejších ochoreniach, kedy je ich konzumáciu a používanie vhodné prekonzultovať s lekárom alebo odborníkom na bylinky.

Pestovanie byliniek – ide to aj doma?

Bylinky sa najčastejšie nachádzajú v lesoch alebo vo voľnej prírode. Vybrané druhy je však možné pestovať aj v interiéroch, napríklad v črepníkoch alebo v exteriéroch, napríklad na záhradke či na terase. Pri pestovaní byliniek je potrebné vopred vedieť, aké podmienky konkrétnej bylinke vyhovujú.

Niektoré bylinky majú radšej svetlé alebo slnečné miesta, iné zas tieň. Niektoré majú radi vlhkú zeminu, iným sa lepšie darí v suchšej pôde alebo na drevnatom podklade. Pokiaľ sa pri pestovaní o bylinky dobre postaráte, výsledok vášho snaženia vás určite prekvapí. Jednoducho, pestovanie voňavých bylinky doma v črepníku alebo na záhrade vás bude baviť. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.