• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 21.99 €
 Akciový tovar

Kotvičník zemný

Kotvičník zemný
Blahodárne pôsobiaca liečivka využívaná predovšetkým ako prírodné afrodiziakum, prípadne látka, ktorá mala zvýšiť celkovú kondíciu organizmu. Hovorí sa, že čistí pečeň a močový systém, zvyšuje produkciu hormónov a zlepšuje srdečnú činnosť.
ID produktu
1000027
2.99 €Cena / 1 ks
vypredané

Kotvičník zemný, je jednoročná poliehavá bylina, ktorá nachádza svoje využitie hlavne v prírodnom lekárstve čím ďalej, tým častejšie. Rastlinka má krátke stopkaté podlhovasté listy a päťpočetné žlté kvety na stonke, ktorá dosahuje výšku do 60 centimetrov. Pôvodne sa rozširovala na území východnej Ázie, presnejšie India, Čína, Srí Lanka a Japonsko, kde už v dávnej dobe nachádzala táto nenápadná rastlinka využitie v tradičnom lekárstve.

Účinky: Kotvičník je predovšetkým prírodne afrodiziakum. Má povzbudivé účinky a zvyšuje potenciu u mužov a aj u žien. U mužov s oligozoospermií (nízky počet spermií) môže zvýšiť počet spermií. Kotvičník pomáha zlepšiť erekciu a zvyšuje hladinu testosterónu v krvi. Používa sa aj ako liek proti neplodnosti, impotencii a erektilnej dysfunkcií. Má priaznivé účinky na krvný obeh. Pomáha znižovať krvný cholesterol. Znižuje aj krvný tlak a pomáha napríklad pri ischemickej srdečnej chorobe. Zlepšuje aj zhoršenú krvnú zrážanlivosť. Saponíny z kotvičníka zároveň napomáhajú fagocytóze, čo je jedna z prirodzených a nešpecifických imunitných reakcií nášho tela. Tým sa zlepšuje celková imunita organizmu. Niektoré látky z kotvičníka zároveň povzbudzujú tvorbu vybraných hormónov a naopak pomáhajú odbúravať stresové hormóny. U žien zvyšuje hladinu estrogénu a pomáha zmierniť klimakterické ťažkosti. 

Návod na pestovanie: Pestovanie Kotvičníka nie je náročné. Rastlinka obľubuje slnečné a suché miesto. Neznáša premokrenie pôdy.

 Špecifikácia
Farba kvetu:žltá
Stanovisko:slnečné
Kvitnutie:máj až október
Výška:20 cm
Odolnosť:jednoročka
Veľkosť pri dodaní:min. 5 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.