• Rastlinkáreň
 • Kontaktujte nás
  0908 934 680
  Po - Pia: 9:00 - 15:00
 • Môj profil
 • 1 ks
  za 21.99 €
 Filter
 • Štítok
 • Cena
  0,-
    
  0,-

Vyberte si palmy, ktoré je možné pestovať aj v našich klimatických podmienkach

Palmy sa prirodzene vyskytujú v exotickejších alebo teplejších krajinách. Najviac sa im darí v južnejšie položených krajinách, z ktorých práve palmy robia obľúbené dovolenkové destinácie. Palmy sú obľúbeným typom exotických stromov najmä kvôli svojmu vzhľadu. Kým v niekom evokujú pokoj, relax či oddych, iným pripomínajú teplé klimatické podnebia a vytvárajú pocit ako na dovolenke.

So zvyšujúcim záujmom o palmy sa šľachtitelia rastlín pustili do pestovania paliem aj v chladnejších podmienkach. Dnes je tak palmy možné vidieť aj v krajinách ako Španielsko, Portugalsko či Taliansko, pre ktoré nie sú prirodzene domácim stromom. Vďaka špeciálnemu vyšľachteniu sa im však darí natoľko, že sa stali typickým stromom aj pre krajiny s premenlivým podnebím. Dnes je palmy dokonca možné pestovať aj v chladných podmienkach. Dostupné sú palmy odolné voči mrazom alebo palmy, ktoré zimu prežijú vďaka špeciálnym ochranným obalom.

Palmy do interiérov – najkrajšia dekorácia, ktorú si zamilujete

Palmy je možné pestovať aj v interiéroch. Nejedná sa pritom o veľké stromy paliem, ale o menšie palmy upravené tak, aby rástli len do požadovaných rozmerov. Takéto interiérové palmy je možné pestovať v črepníkoch. Sú jedinečnou dekoráciou do interiéru. Skvele doplnia menšie priestory a nádherne vyniknú zas v tých väčších.

Palmy sú nádhernou dekoráciou napríklad do obývačiek, spoločenských izieb či na zimné terasy a do zimných zasklených záhrad. Vášmu interiéru dodajú kúsok exotickej atmosféry a svojim okúzľujúcim vzhľadom vám vyčaria úsmev na tvári každý deň. Interiérové palmy sa skvele hodia aj do kancelárskych priestorov, do hotelov, ubytovacích zariadení či do reštaurácií. Jednoducho svojou krásou vytvoria z každého interiéru jedinečný priestor.

Ako správne zaobchádzať s palmami?

Palmy pochádzajú z rodu arekovitých rastlín. Sú stromami s nerozvetveným koreňom. Koreň paliem je pokrytý zvyškami starších listov. Vrcholec palmy je zakončený chocholcom mladých listov. Na svete sa nachádza zhruba až 3 400 druhov paliem. Aj keď obľubujú najmä teplé až tropické podmienky, pri správnom pestovaní dokážu rásť aj v chladnejších pásmach.

Palmy si vyžadujú pravidelnú a pedantnú starostlivosť. Ako „exotickí otužilci“ potrebujú najmä dostatok slnečného žiarenia. Dôležité je tiež pravidelné zalievanie, nakoľko palmám vyhovuje vlhšie prostredie. Avšak, záleží od konkrétneho typu plamy. Inú starostlivosť tiež vyžadujú interiérové a exteriérové plamy. Krásne palmy nájdete aj na našom e-shope rastlín, kde vám ponúkame kvalitné kvety, stromy, kríky a bylinky či rôzne exotické rastliny. Pozrite si tiež našu širokú ponuku trvaliek, izbových kvetov či sukulentov.

 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.