• Rastlinkáreň
 • Kontaktujte nás
  0908 934 680
  Po - Pia: 9:00 - 15:00
 • Môj profil
 • 1 ks
  za 15.99 €
 Filter
 • Štítok
 • Cena
  0,-
    
  0,-

Izbové kvety – významná súčasť každého interiéru

Práve izbové kvety sú rastlinami, ktoré majú silu vniesť kus prírody aj do interiérov. Izbové kvety a všeobecne izbové rastliny by v interiéroch nemali chýbať. Nie sú len estetickým doplnkom. V interiéroch pôsobia blahodarne na ľudský organizmus a prečisťujú vzduch. Samotné skrášlenie interiéru je tak akýmsi bonusom, doslova, na nezaplatenie.

Izbové kvety nájdete v našej ponuke prehľadne zoradené do jednotlivých kategórií. Stačí si vybrať izbové kvety podľa vášho vkusu a my vám ich zašleme priamo na vašu adresu poštou, DPD alebo kuriérom. Neprehliadnite ani náš široký sortiment v kategórii exteriérové kvety či trvalky. Samozrejmosťou v našej ponuke sú aj sekuleny, ktoré si s izbovými rastlinami skvele rozumejú.

Aké vlastnosti majú izbové kvety?

Izbové kvety sú špecifickou kategóriou medzi kvetinami. Oproti exteriérovým kvetom vyžadujú takmer každodennú starostlivosť a zalievanie v pravidelných intervaloch. Niektoré izbové kvety preferujú svetlejšie miesta v interiéroch a najlepšie sa im darí v blízkosti okna či balkónových dverí. Iné zas majú radi tmavšie miesta a nevyžadujú, aby na nich pravidelne dopadali slnečné lúče.

Pre interiér majú izbové kvety viaceré pozitívne účinky. Na ľudský organizmus pôsobia upokujúco a relaxačne. Nie nadarmo sa hovorí, že už samotný pohľad na izbové kvety lieči. Dôležité sú aj zo zdravotného hľadiska. Kvety a rastliny v interiéroch prečisťujú vzduch, zbavujú ho škodlivých látok a vďaka fotosyntéze sú akousi zásobárňou čerstvého kyslíku. Pozor, nezabúdajte, že niektoré kvety a rastliny by ste nemali mať umiestnené v spálni počas noci, kedy izbové rastliny môžu kyslík zo vzduchu odoberať.

Ako postupovať pri výbere izbových kvetov?

Izbové kvety vyberajte podľa vlastného vkusu. Fantázii sa medze nekladú. Či už siahnete po menších a nenápadnejších izbových kvetoch alebo sa rozhodnete pre výraznejšie izbové kvety, váš interiér rozhodne premenia na oázu pokoja a harmónie. Vyberte si izbové kvety vo farbách, ktoré máte radi, vyčaria vám tak úsmev na tvári každý deň.

Izbové kvety vedia byť naozaj nenapodobiteľnou dekoráciou. Stačí ich vhodne rozmiestniť v interiéri alebo umiestniť do originálnych kvetináčov. Izbové kvety môžete pestovať v klasických črepníkoch, na stojanoch alebo v závesných kvetináčoch. Možností je naozaj veľa. A aby ste mali rovnakú radosť aj z exteriéru vášho bývania, pozrite si našu ponuke v kategórii stromy, ihličnaté stromybylinky do záhradiek.

 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.