• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 21.99 €
 Akciový tovar

Africká fialka, modrá

Africká fialka, modrá
Africká fialka patrí medzi obľúbené kvitnúce izbové rastliny, pestuje sa v mnohých kultivaroch. Darí sa jej v tieni aj v polotieni.
ID produktu
1000242
2.99 €Cena
vypredané

Vytvára nízku ružicu okrúhlych listov, vyrastajúcich na dlhých dužinatých stonkách. Listy sú chlpaté, so zvlnenými okrajmi, tmavozelené, niekedy až s modrým nádychom. Stonky listov a spodok listov bývajú sfarbené do červena. Nové listy vyrastajú rastline počas celého roka. Nad listami sa dvíhajú kvetné strapce, štandardne modrofialovej farby, ale bývajú aj biele, bordové a rôzne ružové odtiene, vždy s výrazným žltým stredom. Záleží od kultivaru, ale bežne dorastajú do výšky 15 cm.

Návod na pestovanie: Rastlinu je vhodné pestovať na jasnom filtrovanom svetle, nie však na priamom slnku. Znesie aj polotieň, nie však celodenný tieň. Pri nedostatku svetla fialke žltnú listy a nekvitne. Vyhovuje jej vysoká vzdušná vlhkosť. Odporúča sa postaviť kvetináč na misku naplnenú zvlhčovacími kamienkami. Vhodná je normálna izbová teplota v rozsahu 18 – 24°C. Nevystavujte rastlinu prievanu ani veľkým výkyvom teplôt.

 Špecifikácia
Farba kvetu:modrá
Stanovisko:polotieň, tieň
Kvitnutie:celý rok
Výška:20 cm cm
Odolnosť:citlivá na mráz
Veľkosť pri dodaní:min. 15 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.