• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 2 ks
    za 16.98 €
 Akciový tovar

Kalanchoe

Kalanchoe
Veľmi obľúbená a dlhokvitnúca izbová rastlina vhodná do interiéru. Svojimi krásnymi žiariacimi kvetmi spestrí Váš interiér.
ID produktu
1000200
5.99 €Cena / 1 ks
na objednávku
Rastlinku je možné dodať až v nasledujúcej sezóne a teda od apríla 2023

Kalanchoa patrí medzi obľúbené dlhokvitnúce izbové rastliny. Pochádza z Madagaskaru, prípadne z tropickej Afriky. Dorastá do výšky 25 – 60 cm. Je to kompaktná, hustá rastlina s tmavozelenými listami, často s červeným zafarbením na okrajoch a spodnej strane. Červený nádych získavajú na slnečnom stanovišti. Listy sú oválneho tvaru, dužinato kožovité a majú zubatý okraj. Kvety sú malé, trúbkovité, so 4 korunnými lístkami alebo aj plnokveté, záleží od odrody. Usporiadané sú v hustých koncových súkvetiach na stonkách vyčnievajúcich ponad listy. Súkvetia môžu byť tvorené až z 50 dlhokvitnúcich kvietkov. Najčastejšie sa pestujú tmavočervené druhy, ale na výber sú aj kalanchoe s bielymi, žltými, oranžovými alebo ružovými kvetmi. 

Návod na pestovanie: Vyhovuje jej jasné svetlo s určitou dávkou priameho slnka, hlavne v zime. Vhodná je normálna izbová teplota s minimom 10°C. Kvôli krehkosti listov s nádobou ani rastlinou zbytočne nemanipulujte, aby ste ju nepoškodili. Listy sa ľahko lámu a miesto zlomu potom zostáva hnedé. Vhodný je hlinitý substrát s prímesou piesku alebo perlitu, nezabudnite ani na drenážnu vrstvu v črepníku. Je to suchomilná rastlina a preto ju zalievajte len mierne. Pred každou zálievkou by mal substrát takmer preschnúť. Zamokrenie spôsobuje hnilobu koreňov a rastlina môže ľahšie podľahnúť škodcom. V zime a chlade zálievku ešte viac obmedzte. Ak však necháte zeminu príliš vyschnúť, spodné listy kalanchoe začnú žltnúť.

 Špecifikácia
Farba kvetu:Zmes farieb
Stanovisko:slnečné
Kvitnutie:september až marec
Výška:40 cm cm
Odolnosť:citlivá na mráz
Veľkosť pri dodaní:min. 20 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.