• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 2 ks
    za 16.98 €
 Akciový tovar

Listy má kopijovité, s nepravidelne zúbkatým okrajom a dĺžkou 5-10 cm. Kvety môžu mať v priemere 8 – 10 cm a rastú na dlhších stopkách. Sú zložené z úzkych jazykovitých lupienkov, pripomínajúcich margarétku. Kvetné lupienky možu byť v rôznych odtieňoch bielej, žltej, oranžovej, ružovej, modrej alebo fialovej farby. Terčík uprostred býva tmavo modrý a môže byť aj žltý či hnedý. Keď je pod mrakom, alebo prší, osteospermum svoje kvety zatvára (podobne ako gazánia). 

Návod na pestovanie: Rastlina obľubuje slnečné stanovište, nemal by jej ublížiť ani letný úpek. V polotieni bude slabšie kvitnúť. Vhodná je priepustná humózna zemina bohatá na živiny. Pri pestovaní v nádobách použite substrát určený na balkónové rastliny a nezabudnite na dobrú drenážnu vrstvu. Dôležitá je pravidelná výdatná zálievka, ktorá je v čase kvitnutia obohatená o hnojivo na kvitnúce rastliny. Pozor na trvalé zamokrenie, to by mohlo spôsobiť hnilobu koreňov. Zároveň pozor na dlhodobejšie sucho, to spôsobuje žltnutie listov a brzdí kvitnutie. Snažte sa teda udržiavať substrát stále mierne vlhký.

 Špecifikácia
Farba kvetu:oranžová
Stanovisko:slnečné
Kvitnutie:máj až október
Výška:30 cm cm
Odolnosť:citlivá na mráz
Veľkosť pri dodaní:min. 15 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.