• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 2 ks
    za 16.98 €
 Akciový tovar

Orchidea Phalaenopsis, biela so škvrnkami

Orchidea Phalaenopsis, biela so škvrnkami
Veľmi obľúbená bytová orchidea, ktorá kvitne niekoľkokrát za rok nádhernými veľkými bielymi kvetmi posiatými hnedočervenými škvrnkami. Vhodná aj pre neskúsených pestovateľov.
ID produktu
1000182
6.99 €Cena
Rastlinku je možné dodať až v nasledujúcej sezóne a teda od apríla 2023

Orchidea phalaenopsis je nenáročná na starostlivosť a kvitne krásnymi kvetmi bielej farby s hnedočervenými škvrnkami, ktoré vydržia na rastline mesiace (väčšinou počas zimy a jari). Rastlina má veľké oválne až podlhovasté hrubé listy usporiadané protistojne. Na spodku stonky alebo pomedzi listy sa tvoria hrubé, striebristé korene, ktoré sú prispôsobené na absorpciu vlhkosti a živín zo vzduchu a prichytávajú rastlinu o podklad. Kvety vyrastajú v strapcoch na vzpriamenej stonke, dlhej až do 80 cm. Kvety orchidey majú vždy šesť okvetných lístkov. Horné dva sú obvykle väčšie ako ostatné. Spodný okvetný lístok sa nazýva pysk a má vždy odlišný tvar a farbu ako ostatné.

Návod na pestovanie: Orchidea potrebuje jasné rozptýlené svetlo a ochranu pred priamym slnkom. Vhodné je umiestnenie na okne na východnej strane, v zime ju môžeme presťahovať na južné okno. Obľubuje vyššiu vzdušnú vlhkosť. Ideálna teplota v miestnosti je medzi 18 až 27°C. Vyššie teploty spomaľujú rast a nízke teploty podporujú zakladanie kvetov. Zalievame výdatne odstátou vodou, medzi zálievkami necháme vrchnú vrstvu zeminy zaschnúť asi do hĺbky 1,5 cm. Pri nižších teplotách zalievame menej. Zálievku môžeme uskutočňovať raz za týždeň ponorením celého kvetináča na cca pol hodinu do nádoby s vodou. Keď substrát nasiakne, vodu necháme ztiecť. Dlhodobé zamokrenie by mohlo poškodiť korene, ktoré by začali hniť.

 Špecifikácia
Farba kvetu:biela
Stanovisko:polotieň
Kvitnutie:2 až 3 krát ročne
Výška:40 cm
Odolnosť:min. 16°C
Veľkosť pri dodaní:min. 30 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.