• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 21.99 €
 Akciový tovar

Nocovka jalepovitá

Nocovka jalepovitá
Podmanivá nočná vôňa rastliny, ktorá rozkvitá podvečer a na druhý deň sa s pribúdajúcimi lúčmi slnka zatvára a jej kvety odpadávajú, dostane nejednu romantickú dušu.
ID produktu
1000026
2.99 €Cena / 1 ks
vypredané

Nocovka je pomerne mohutná letnička, dorastá do výšky okolo 70 cm, niekedy aj viac. Je bohato rozkonárená a olistená. Na koncoch stoniek vyrastá niekoľko pukov a z nich postupne rozkvitajú zvončekovité kvety s lievikovitou korunou dlhé 4 až 6 cm. Na jednej rastline môžu byť kvety viacerých farieb – ružové, biele, červené, žlté, prípadne dvojfarebné či pásikované. Ďalšou zaujímavosťou je, že sa otvárajú podvečer a sú otvorené až do rána. Kvety veľmi príjemne voňajú.

Návod na pestovanie: nenáročná na pestovanie. Darí sa jej na slnku, v polotieni i tienistejších zákutiach záhrady. Na jeseň pri teplotách, ktoré klesajú k nule, rastlina odumiera. Vyžaduje primeranú zálievku a neutrálnu priepustnú pôdu.

 Špecifikácia
Farba kvetu:červená
Stanovisko:slnečné
Kvitnutie:máj až október
Výška:60 cm
Odolnosť:citlivá na mráz
Veľkosť pri dodaní:min. 20 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.