• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 15.99 €
 Akciový tovar

Maranta rebernatá

Maranta rebernatá
Maranta je vždyzelená tropická trvalka pôvodom z dažďových pralesov Brazílie. Obľúbená je hlavne kvôli atraktívnym viacfarebným listom s kresbou.
ID produktu
1000215
8.99 €Cena
vypredané
Rastlinku je možné dodať až v nasledujúcej sezóne a teda od apríla 2023

Olistenie sa podobá rastlinám rodu kalatea alebo knenanta, ktoré rovnako patria do čeľade marantovitých. Maranta má menšie listy dlhé cca 12 cm, dorastá do výšky 25 – 30 cm a rozrastá sa viac do šírky, jej vetvičky zvyknú prevísať ponad kvetináč. Rastlina má matné oválne listy, ktoré sú nápadne žilkované, na povrchu vzorované, často zo spodu červené. Na listovej stopke mávajú kĺb. Zaujímavosťou je, že jej listy (resp. listy väčšiny odrôd) sa na noc dvíhajú nahor a sklápajú sa k sebe ako dlane zopnuté do modlitby. Ráno sa zase roztvárajú, niekedy pritom dokonca spôsobujú šuchot. V anglicky hovoriacich krajinách ju preto volajú modliaca rastlina.

Návod na pestovanie: Vyhovuje jej umiestnenie na mierne tienistom stanovišti bez priameho slnečného žiarenia a s vyššou vlhkosťou vzduchu. Farba olistenia na slnku bledne a príliš veľa svetla spôsobuje aj skrútenie listov. Vhodná je bežná izbová teplota, ktorá by ideálne nemala presahovať hodnoty 18 – 24°C.  Rastlina potrebuje dostatočnú zálievku, substrát musí byť stále mierne vlhký, dajte pozor, aby nevyschol. V zime zalievajte menej.

 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.