• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 15.99 €
 Akciový tovar

Konvalinka voňavá, ružová

Konvalinka voňavá, ružová
Obľúbená jarná trvalka s intenzívne voňajúcimi bielymi zvončekovitými kvetmi.
ID produktu
1000228
5.99 €Cena / 1 ks
skladom

Typicky známa konvalinka je nízkou pôdopokryvnou trvalkou s vrcholom kvitnutia počas jari. Drobné ružové kvety v tvare uzavretého zvončeka sú aromatické a používajú sa v kozmetickom priemysle (na výrobu mydiel, parfémov). Vznikne v nádobách a črepníkoch, aj v skupinovej výsadbe. Pozor, táto nenápadná drobná trvalka obsahuje toxíny a je jedovatá. Po odkvitnutí sa tvoria červené bobuľky.

Návod na pestovanie: Konvalinky sú nenáročné na pestovanie, vyžadujú vlhkú, humóznu pôdu, najlepšie sa im darí v polotieni až tieni. Môžu sa vysádzať pod skupiny stromov alebo krov alebo ako náhrada trávnika do tienistých a vlhkých miest. Pekne pôsobia vysadené spolu s cibuľovinami, ktoré kvitnú ako prvé. Konvalinky vyzerajú veľmi efektne aj v nádobách, tam im však musíme zaistiť dostatočnú vlahu a tienisté miesto. Celá rastlina je prudko jedovatá pre ľudí aj pre zvieratá.

 Špecifikácia
Farba kvetu:ružová
Stanovisko:polotieň, tieň
Kvitnutie:jún až september
Výška:20 cm
Odolnosť:-28°C
Veľkosť pri dodaní:10 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.