• Rastlinkáreň
 • Kontaktujte nás
  0908 934 680
  Po - Pia: 9:00 - 15:00
 • Môj profil
 • 1 ks
  za 15.99 €
 Akciový tovar
AKCIA-20%

Jazmín lekársky

Jazmín lekársky
 • Jazmín lekársky
 • Jazmín lekársky
Jazmín je priam legendárna rastlina, ktorá je známa od staroveku. Už oddávna sa pestoval pre pre mimoriadne voňavé aromatické kvety, ktoré sa okrem dekorácie, používajú aj na výrobu vzácneho jazmínového oleja, ktorý je súčasťou tých najdrahších a najjemnejších orintálnych parfémov.
ID produktu
1000051
Bežná cena: 19.99 €, Ušetríte: 4.00 € (20%)
15.99 €Cena
Na daný produkt nie je možné uplatniť: zľava, zľavový kupón, vernostné body
Rastlinku je možné dodať až v nasledujúcej sezóne a teda od apríla 2023

Jazmín veľkokvetý je rýchlo rastúca, plazivá, vždyzelená rastlina. Je známa svojimi mimoriadne sladko voňajúcimi kvetmi, ktoré vo veľkom množstve využíva parfémový priemysel. Kvety sa môžu využívať aj na sladenie čaju. Červený púčik a biely kvet často rastlinu zdobia súčasne. Kvitne vo viacerých etapách po celé leto až do jesene.

Návod na pestovanie: Jazmínový ker sa v domácnosti pestuje veľmi jednoducho. Na priamom slnku pri dostatočnej zálievke a bohatom prihnojovaní sa čoskoro dočkáte množstva mimoriadnych doďaleka voňajúcich jazmínových kvetov. Kvitnúci jazmín lekársky je jednoducho neprehliadnuteľný. Pri pestovaní mu poskytneme oporu po ktorej sa ovíja. Prezimuje pri zníženej teplote aj zálievke v chlade, v bezmrazovej miestnosti.

 Špecifikácia
Farba kvetu:biela
Stanovisko:slnečné
Kvitnutie:máj až október
Výška:200
Odolnosť:citlivá na mráz
Veľkosť pri dodaní:min. 20 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.