• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 15.99 €
 Akciový tovar

Hortenzia veľkolistá, modrá

Hortenzia veľkolistá, modrá
Nádherný a veľmi obľúbený krík so stredne veľkými modrými kvetmi, ktorý vynikne nie len ako solitér ale aj v trvalkovom záhone. Skutočný skvost záhrady.
ID produktu
1000189
19.99 €Cena
vypredané
Rastlinku je možné dodať až v nasledujúcej sezóne a teda od apríla 2023

Hortenzia je krásny opadavý vysoko dekoratívny ker, ktorý dorastá do výšky 1,0 m a šírky 1,2 m. Kvitne nádhernými modrými súkvetiami, ktoré majú nepravidelný až jemne pologuľovitý tvar. Kvety sú husto pri sebe vo veľkom počte. Dlhotrvajúci efekt kvetov nekončí ani odkvitnutím, hlávky tejto hortenzie vyzerajú dobre aj po uschnutí. Kvety sa následne používajú na rôzne aranžmány alebo sušené kytice. 

Návod na pestovanie: Na pôdu a stanovište je nenáročná, rastie najlepšie na tienistom stanovišti, dobre znáša aj polotieň. Ideálna pre pestovanie je dostatočne vlhká a živná pôda s kyslým pH. V príliš zásaditej pôde môže dôjsť k chlorózam (blednutie a žltnutie listov). Je odolná proti vetru aj mrazu, ale treba ju vhodne zazimovať. Uplatní sa nielen ako solitér, ale aj v skupinových výsadbách a voľných živých plotoch. Vhodná aj na pestovanie v kvetináči.

 Špecifikácia
Farba kvetu:modrá
Stanovisko:slnečné
Kvitnutie:apríl až september
Výška:100 cm
Odolnosť:- 20°C
Veľkosť pri dodaní:min. 30 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.