• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 2 ks
    za 16.98 €
 Akciový tovar

Gerbera

Gerbera
Gerbery vás očaria farbami krásnych kvetov a dlhým trvácim kvitnutom. Sú neskonale skvostom záhrady alebo terasy či balkóna.
ID produktu
1000173
4.99 €Cena
Rastlinku je možné dodať až v nasledujúcej sezóne a teda od apríla 2023

Približne pred stopäťdesiatimi rokmi objavili botanici - cestovatelia v juhovýchodnej Afrike zaujímavú kvetinu, Gerberu jamesonii, priviezli ju do Európy a od tých čias nás očarúva pestrou paletou farieb, či už vo váze alebo v kvetináči. Gerbera patrí do čeľade Asteraceae. Pomerne dlhé, rovnomerné, zvyčajne svetlozelené listy pokryté jemnými chĺpkami pod nimi. Kvety sú pripevnené jednotlivo na dlhé rúrkovité výhonky kvetenstva, má viacfarebné kvety, zvyčajne žlté, červené, oranžové alebo ružové. Charakteristickým znakom gerbery je skutočnosť, že kvety sa otvárajú ráno a zatvárajú v noci. Rastie do výšky 25 – 35cm. Kvitne od mája do augusta. Gerberám sa nedarí v príliš teplých interiéroch.

Návod na pestovanie: Zdravý a výdatný rast aj násadu nových kvetov podporíte správnym hnojením. Siahnite po hnojive na kvitnúce rastliny, postačí dodať rastline živiny raz za mesiac. Gerberám sa nedarí v príliš teplých interiéroch. V lete im vyhovuje svetlé, slnečné miesto, no v čase kvitnutia by teplota nemala byť vyššia ako 15°C. A prezimovanie je trochu náročnejšie. Rastlinu treba dať do svetlých priestorov s teplotou okolo 10°C, no na prelome januára-februára, na približne 4 týždne, ju premiestnime na miesto, kde by nemala byť teplota vyššia ako 5°C. Po približne mesiaci ju dáme na pôvodné stanovisko. 

 Špecifikácia
Farba kvetu:zmes farieb
Stanovisko:polotieň
Kvitnutie:máj až august
Výška:30 cm
Odolnosť:citlivá na mráz
Veľkosť pri dodaní:min. 20 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.