• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 21.99 €
 Akciový tovar

Diksónia antarctica

Diksónia antarctica
Diksónia antarctica je pomaly rastúca, stromová papraď pôvodom z Austrálie. Rastlina tvorí veľmi atraktívnu koncovú ružicou pôvabne klenutých, hlboko delených, lesklých tmavozelených lístkov.
ID produktu
1000219
15.99 €Cena / 1 ks
vypredané

Diksónia antarctica je stromová papraď, pričom tieto druhy sa radia medzi najstaršie na svete. Pôvod má v Tasmánií, a je obľúbeným kúskom skutočných zberateľov. Vo svojom prirodzenom prostredí vie dorásť aj do výšky 15 metrov. Listy sú veľké a exotické, vejárovitého tvaru. Diksónia antarctica sa radí medzi najodolnejšie a najmrazuvzdornejšie paprade. Ideálne pôdy sú vlhké, mierne kyslé. Stanovisko je nutné vybrať slnečné, treba ju však chrániť pred priamym slnečným žiarením. Ideálnym pestovaním je pestovanie v kvetináči, pričom na zimu je potrebné ju premiestniť do miestnosti, v ktorej sa teplota pohybuje okolo 15°C. 

Návod na pestovanie: Najlepšie sa jej bude dariť vo vlhkej, mierne kyslej pôde na svetlom stanovišti ( rastlinu treba chrániť pred priamym slnečným žiarením). Rastlina je ideálna na pestovanie v kvetináči, na zimu je potrebné ju premiestniť do miestnosti v ktorej sa teplota pohybuje okolo 15°C.

 Špecifikácia
Stanovisko:polotieň, tieň
Výška:180
Odolnosť:-10°C
Veľkosť pri dodaní:min. 20 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.