• Rastlinkáreň
 • Kontaktujte nás
  0908 934 680
  Po - Pia: 9:00 - 15:00
 • Môj profil
 • 1 ks
  za 21.99 €
 Akciový tovar
AKCIA-40%

Cyathea australis

Cyathea australis
 • Cyathea australis
 • Cyathea australis
Cyathea australis je pomaly rastúca, stromová papraď pôvodom z Austrálie. Rastlina tvorí veľmi atraktívnu koncovú ružicou pôvabne klenutých, hlboko delených, lesklých tmavozelených lístkov.
ID produktu
1000265
Bežná cena: 15.99 € / 1ks, Ušetríte: 6.40 € / 1ks (40%)
9.59 €Cena / 1 ks
vypredané
Na daný produkt nie je možné uplatniť: zľava, zľavový kupón, vernostné body

Cyathea australis je stromová papraď, pričom tieto druhy sa radia medzi najstaršie na svete. Cyathea australis, najčastejšie rastie vo vlhkom lese, v nadmorskej výške do 1280 m, často v spoločnosti Dicksonia antarctica. Masívny vzpriamený kmeň je zvyčajne až 12 m vysoký, niektoré dosahujú 20 m najmä v Queenslande v Austrálii. C. australis je robustná rastlina a je odolná voči vetrom. Je to populárna pomerne odolná stromová papraď, prispôsobivá rôznym klimatickým podmienkam a pôdam.

Návod na pestovanie: Najlepšie sa jej bude dariť vo vlhkej, mierne kyslej pôde na svetlom stanovišti (rastlinu treba chrániť pred priamym slnečným žiarením). Rastlina je ideálna na pestovanie v kvetináči, na zimu je potrebné ju premiestniť do miestnosti v ktorej sa teplota pohybuje okolo 15°C.

 Špecifikácia
Stanovisko:polotieň, tieň
Výška:180
Odolnosť:-3°C
Veľkosť pri dodaní:min. 40 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.