• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 15.99 €
 Akciový tovar
AKCIA-20%

Cykas japonský

Cykas japonský
Cykas japonský na prvý pohľad púta svojimi tuhými perovitými listami, ktoré sú na koncoch jemne skrútené. Svoj pôvod má v Japonsku.
ID produktu
1000220
Bežná cena: 21.99 € / 1ks, Ušetríte: 4.40 € / 1ks (20%)
17.59 €Cena / 1 ks
vypredané
Na daný produkt nie je možné uplatniť: zľava, zľavový kupón, vernostné body

Cykas japonský (Cycas revoluta) pochádza z juhovýchodnej Ázie a patrí k cykasom. Sú to jedny z najstarších rastlín v dejinách našej planéty. Listy cykasa sú pekne vejárovité, tmavo zelené a veľmi tuhé. Táto naozaj nenáročná rastlina preferuje svetlo a vzdušnosť a nemala by sa, okrem leta, počas zimy tak často zalievať. Teplý a suchý vzduch z kúrenia nespôsobuje cykasom problémy, ale je dôležité ho príležitostne po celý rok striekať vodou. Rastlinu hnojte len v lete. Cykas japonský je ideálny na pestovanie ako izbová rastlina, v izbovom skleníku či v zimnej záhrade. Cez letné mesiace môže byť umiestnený vonku. V prípade, že niektoré listy rednú, hnednú alebo nie sú atraktívne je lepšie ich odstrániť. Cykas japonský rastie pomaly, preto je každý väčší exemplár pomerne vzácny a cenený

Návod na pestovanie: Pôda je vhodná ľahšia, suchšia, priepustná. Pravidelná zálievka, vždy keď substrát preschne. Hnojenie sa odporúča v období od jari do jesene. Najlepšie dokáže prosperovať pri teplote 20-23°C. Pri výbere miesta v interiéri sa vyhnite blízkosti často otváraných okien a vykurovacích zariadení. V zime kedy je cykas japonský vo vegetačnom pokoji je dobré ho umiestniť do chladnejšej a svetlej miestnosti s teplotou okolo 5-15°C. Dôležité je obmedziť zálievku. Presádzanie sa odporúča každé tri roky, na začiatku jari.

 Špecifikácia
Stanovisko:polotieň, tieň
Výška:180
Odolnosť:min. 15°C
Veľkosť pri dodaní:min. 20 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.