• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 21.99 €
 Akciový tovar

Banánovník snehový

Banánovník snehový
Vďaka svojmu pôvodu z Himalájskeho regiónu tento banánovník odoláva mrazom. Každoročne vyraší a je možné ho pestovať vonku na chránenom mieste, kde dorastá až do výšky 4 metrov.
ID produktu
1000099
18.99 €Cena / 1 ks
vypredané
Rastlinku je možné dodať až v nasledujúcej sezóne a teda od apríla 2022

Vytvára veľké listy s červeným pruhom a stonkou. S trochou šťastia Váš Musa sikkimensis bude tvoriť banánové trsy s delikátnymi plodmi. Často sa bohužiaľ stáva že plody nestihnú počas vegetačného obdobia v strednej Európe dozrieť. Rastlina každým rokom hustne a vytvára nové výhonky.

Návod na pestovanie: Preferuje chránené slnečné stanovisko. V lete ho môžeme nechať vonku na stanovisku chránenom pred vetrom. V regiónoch s miernou zimou ho môžeme nechať vysadený vonku počas celého roka. Pri hibernáci vo vnútri potrebuje svetlé miesto s izbovou teplotou. Na jeseň vonkajším rastlinám listy postupne žltnú a vednú- pred prvým mrazom ich môžeme zrezať. Zrežeme aj stonku vo výške 50 cm a na okolitú zem prihrnieme napr. kopu listov. Rastlinu môžeme zakryť napr. netkanou textíliou. Na jar rizómy znova vyženú.

 Špecifikácia
Stanovisko:slnečné
Výška:4 m
Odolnosť:-23°C
Veľkosť pri dodaní:min. 20 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.