• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 21.99 €
 Akciový tovar

Železník hybridný

Železník hybridný
Bohato kvitnúce železníky patria medzi obľúbené balkónové rastliny. Priestor oživia bohatstvom farieb kvetov. Kvitnú od mája do prvých mrazov.
ID produktu
1000074
1.99 €Cena
vypredané

Kvety sú usporiadané do vrcholíkovitého súkvetia, sú modrej, ružovej, červenej alebo bielej farby. Názov "železník" dostala rastlina vďaka svojej pevnej stonke. Možno ich vysádzať samostatne, ale aj v kombinácii s inými rastlinami, ktoré sa bežne pestujú na balkónoch. Sú však náročné na vodu, preto k nim vyberáme balkónovky s podobnými nárokmi na vlahu.

Návod na pestovanie: Rastlina má rada slnečné stanovisko s dobre priepustným substrátom. Je pomerne náročná na živiny a je teda nutné ju takmer hneď po výsadbe začať pravidelne hnojiť. Zálievka by mala byť tiež bohatá a pravidelná. Najčastejšie sa pestuje ako jednoročná rastlina, ale môžete sa pokúsiť nechať ju prezimovať vo svetlej miestnosti s teplotou okolo 10 °C. Pred zazimovaním rastlinu zostrihnite asi o polovicu.

 Špecifikácia
Farba kvetu:zmes
Stanovisko:slnečné
Kvitnutie:máj až október
Výška:30 cm
Odolnosť:citlivá na mráz
Veľkosť pri dodaní:min. 20 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.