• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 15.99 €
 Akciový tovar
AKCIA-10%

Vŕba japonská, na kmienku

Vŕba japonská, na kmienku
Vŕba japonská ´Hakuro Nishiki´ pôvodne pochádza z Japonska. Je veľmi dekoratívna. Vyznačuje sa opadavými, podlhovastými listami, ktoré majú hráškovo-zelenú farbu s výrazným bielym melírovaním.
ID produktu
1000206
Bežná cena: 16.99 €, Ušetríte: 1.70 € (10%)
15.29 €Cena
vypredané
Na daný produkt nie je možné uplatniť: zľava, zľavový kupón, vernostné body
Rastlinku je možné dodať až v nasledujúcej sezóne a teda od apríla 2023

Vŕba japonská ´Hakuro Nishiki´ pôvodne pochádza z Japonska. Vyznačuje sa opadavými, podlhovastými listami, ktoré majú hráškovo-zelenú farbu s výrazným bielym melírovaním. Pri rašení sú listy krémovobiele, neskôr sa ich farba mení na svetlo ružovú. Rastlina tak ponúka efekt trojfarebnosti. 

Návod na pestovanie: Vŕby nie sú príliš náročné na pôdny typ, ale nemajú rady plytké stanovištia s príliš vápenatým podložím. Sú veľmi vitálne a dokážu zakoreniť takmer všade. Ich spotreba vody býva vyššia ako u ostatných drevín a čím viac vody dokážu v zemi nájsť, tým rýchlejšie rastú. Nedostatok vody však nedávajú najavo chradnutím. Výdatný jarný rez je užitočný, aby ste docielili hustú a súmernú rastlinu. Striháme ich na jar po skončení mrazov a podľa intenzity rastu v lete (jún – august).

 Špecifikácia
Farba kvetu:ozdobná listom
Stanovisko:slnečné, polotieň
Kvitnutie:máj až jún
Výška:200
Odolnosť:-35°C
Veľkosť pri dodaní:min. 90 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.