• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 15.99 €
 Akciový tovar

Snežienka jarná

Snežienka jarná
Prekrásne jarné kvietky, ktoré zvestujú príchod jari. Vyniknú v každej záhrade. Jedno balenie obsahuje tri už vyklíčené cibuľky, ktoré Vám budú čo chvíľa kvitnúť.
ID produktu
1000191
2.99 €Cena / 3 ks
vypredané

Snežienka jarná patrí medzi naše prvé jarné kvietky a spoločne s ďalšími jarnými cibuľovinami, napríklad so šafránom alebo s narcisom symbolizujú príchod jari. Snežienka vytvára v zemi cibuľky veľké cca 1 cm. Z nich častokrát ešte zo zeme zakrytej snehom vyrastajú po dva listy a stonka nesúca biely previsnutý kvet. Listy sú tmavozelené, úzke a dlhé. Objavujú sa buď súčasne s kvetom, alebo o čosi neskôr. Listy potom odumierajú niekoľko týždňov po odkvitnutí kvetov. Snežienka zvykne dorásť do výšky 10-15 cm a časom sa trsovito rozrastá. Je to obľúbená záhradná trvalka a rastie aj voľne v prírode, väčšinou na okraji krovísk a lesov. Je jedovatá, obsahuje, okrem iného, alkaloid galantamín, o ktorom sa píše, že by mohol byť nápomocný pri liečbe alzheimerovej choroby.

Návod na pestovanie: Snežienka bude bohato kvitnúť na slnku a vyhovuje jej aj polotieň. Vhodné miesto pre ňu je pod opadavými kríkmi a stromami. Rastie v každej pôde, najlepšie sa jej však darí v humóznej, kyprej, obohatenej rašelinou a listovkou. Pôda by mala mať neutrálne pH. Snežienke nevyhovuje v pôde nadbytok dusíka, na prehnojených miestach bude tvoriť bujné listy a obmedzí tvorbu kvetov. Okrem zálievky pri výsadbe nie je potrebné žiadne ďalšie zavlažovanie.

 Špecifikácia
Farba kvetu:biela
Stanovisko:polotieň
Kvitnutie:február až marec
Výška:15 cm cm
Odolnosť:- 30°C
Veľkosť pri dodaní:min. 5 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.