• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 21.99 €
 Akciový tovar
AKCIA-40%

Oliva európska

Oliva európska
Oliva európska je to stálozelený, veľký ker až malý strom. Má modro-zelené, lesklé listy so žlto bielymi kvetmi, s príjemnou vôňou, kvitnú od júla do augusta. Kôra je z počiatku hladká a neskôr popraskaná.
ID produktu
1000180
Bežná cena: 19.99 € / ks, Ušetríte: 8.00 € / ks (40%)
11.99 €Cena
vypredané
Na daný produkt nie je možné uplatniť: zľava, zľavový kupón, vernostné body

Olivovník európsky je rastlina, ktorá plodí lahodné plody – olivy. Z olív sa získava blahodarný olivový olej a samotná drevina je vôbec peknou ozdobou záhrady. Rastlina potrebuje častejšiu zálievku (o to viac, ak ju pestujete  v kvetináči) - pri pestovaní na záhrade v tomto mokrom a vlhkom počasí postačí dážď. Olivovník potrebuje pre svoj kvalitný a rýchly rast a  pre tvorbu pekných plodov veľa svetla. Plody sa môžu vytvoriť aj v našich zemepisných podmienkach - čím južnejšie miesto pestovania olivovníka je, tým väčšiu šancu na krásne olivy má jeho pestovateľ. Plody sú olivy, sfarbenie menia od zelena a keď sú zrelé do fialovo-čierna. 

Návod na pestovanie: Pôda je vhodná vlhká, vápenatá, stanovisko slnečné a chránené. Zalieva sa len v mierne vlhkom substráte a v lete sa polieva denne. Pri presádzaní potrebuje dobre priepustný substrát, presádza sa každé 2-3 roky. Oliva rastie pomaly, dôležité je často zastrihnúť hlavný výhonok. Drôty sa používajú pri tvarovaní, ale nie dlho (3-4 mesiace), môžu vzrásť do rastliny. Hnojenie je od jari do jesenne 1krát/2týždne, v zime 1krát/mesačne.

 Špecifikácia
Stanovisko:slnečné
Kvitnutie:júl až august
Výška:300
Odolnosť:- 12°C
Veľkosť pri dodaní:min. 30 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.