• Rastlinkáreň
 • Kontaktujte nás
  0908 934 680
  Po - Pia: 9:00 - 15:00
 • Môj profil
 • 1 ks
  za 21.99 €
 Akciový tovar

Mandevilla, žltá

Mandevilla, žltá
 • Mandevilla, žltá
 • Mandevilla, žltá
Mandevilla je nápadná svojimi oválnymi, lesklými, tmavozelenými neopadavými listami, ale najmä pomerne veľkými lievikovitými kvetmi, ktoré majú jemnú vôňu. Najčastejšie sú červenej alebo ružovej farby a kvitnú od jari až do mrazov. Mandevilla sa stala módnou v posledných rokoch a obľubu si získala pre neúnavné kvitnutie aj v tých najväčších horúčavách.
ID produktu
1000177
24.99 €Cena
vypredané
Rastlinku je možné dodať až v nasledujúcej sezóne a teda od apríla 2023

Mandevilla je nápadná svojimi oválnymi, lesklými, tmavozelenými neopadavými listami, ale najmä pomerne veľkými lievikovitými kvetmi, ktoré majú jemnú vôňu. Najčastejšie sú červenej alebo ružovej farby a kvitnú od jari až do mrazov. Mandevilla sa stala módnou v posledných rokoch a obľubu si získala pre neúnavné kvitnutie aj v tých najväčších horúčavách. Výborne sa jej darí na priamom slnku aj v polotieni. Pri nedostatku svetla vytvára dlhé výhonky a málo kvitne. Vyberte jej chránenú polohu, lebo jej nesvedčí vietor. Za leto dokáže narásť až do trojmetrovej výšky, preto potrebuje pravidelný prísun živín a dostatočný priestor na koreňový systém.

Návod na pestovanie: Počas sezóny ju pravidelne prihnojujte tekutým hnojivom s vyšším obsahom fosforu. Na zálievku rastlina nie je veľmi náročná, znesie aj občasné preschnutie substrátu, lebo si vytvára zásoby vody v dužinatých koreňoch. Keď nočné teploty začnú klesať k 10 °C, je čas, aby ste mandevillu preniesli dovnútra. Ideálna je miestnosť, kde sa teplota pohybuje o okolo 7 °C. Výhonky môžete zrezať, aby rastlina zaberala menej miesta a postupne obmedzte zálievku. V zime ju stačí poliať raz za mesiac. Môže sa stať, že v zimnom období zhodí časť listov, nie je to však tragédia, lebo na jar ju treba radikálne zrezať. Rez znáša bez problémov, dávajte však pozor na mlieko, ktoré vyteká z výhonkov, lebo je jedovaté. Po prezimovaní ju presaďte do väčšej nádoby.

 Špecifikácia
Farba kvetu:žltá
Stanovisko:slnečné, polotieň
Kvitnutie:máj až október
Výška:300
Odolnosť:citlivá na mráz
Veľkosť pri dodaní:min. 40 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.