• Rastlinkáreň
 • Kontaktujte nás
  0908 934 680
  Po - Pia: 9:00 - 15:00
 • Môj profil
 • 1 ks
  za 15.99 €
 Akciový tovar

Hviezdicový Jazmín

Hviezdicový Jazmín
 • Hviezdicový Jazmín
 • Hviezdicový Jazmín
Atraktívna drevitá vždyzelená liana s bohatými tmavozelenými listami, ktoré sa v zime sfarbujú do bronzova. Zhluky voňavých, čisto bielych kvetov sa vytvárajú od júla do augusta.
ID produktu
1000262
14.99 €Cena
Rastlinku je možné dodať až v nasledujúcej sezóne a teda od apríla 2023

Hviezdicový jazmín ,  Trachelospermum jasminoides , je drevitá, vždyzelená popínavá rastlina s bohatými, tmavozelenými listami, ktoré sa v zime sfarbujú do bronzova. Od polovice do konca leta sa pestujú čisto biele, voňavé kvety. Môže sa pestovať pri stene v miernejších klimatických podmienkach alebo v skleníku či zimnej záhrade v oblastiach náchylných na silné mrazy.

Návod na pestovanie: Pestujte Trachelospermum jasminoides v dobre priepustnej pôde na plnom slnku alebo v čiastočnom tieni s ochranou pred chladným, vysušujúcim vetrom. Ak pestujete vo vnútri, vysádzajte do hlinitého kvetináčového kompostu na plnom svetle, ale nie na priamom slnku. Počas vegetačného obdobia voľne zalievajte a aplikujte vyvážené tekuté hnojivo mesačne, v zime zalievajte striedmo.

 Špecifikácia
Farba kvetu:biela
Stanovisko:slnečné
Kvitnutie:máj až október
Výška:200
Odolnosť:-5°C
Veľkosť pri dodaní:min. 20 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.