• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 31.98 €
 Akciový tovar

Hortenzia kalinolistá, ružová

Hortenzia kalinolistá, ružová
Nádherný a veľmi obľúbený krík s veľkými ružovými kvetmi, ktorý vynikne nie len ako solitér ale aj v trvalkovom záhone. Skutočný skvost záhrady.
ID produktu
1000179
11.99 €Cena
Rastlinku je možné dodať až v nasledujúcej sezóne a teda od apríla 2024

Hortenzia je krásny opadavý vysoko dekoratívny ker, ktorý dorastá do výšky 1,5 m a šírky 1,2 m. Kvitne nádhernými ružovými súkvetiami, ktoré majú nepravidelný až jemne pologuľovitý tvar. Kvety sú husto pri sebe vo veľkom počte. Dlhotrvajúci efekt kvetov nekončí ani odkvitnutím, hlávky tejto hortenzie vyzerajú dobre aj po uschnutí. Kvety sa následne používajú na rôzne aranžmány alebo sušené kytice. 

Návod na pestovanie: Na pôdu a stanovište je nenáročná, rastie najlepšie na tienistom stanovišti, dobre znáša aj polotieň. Ideálna pre pestovanie je dostatočne vlhká a živná pôda s kyslým pH. V príliš zásaditej pôde môže dôjsť k chlorózam (blednutie a žltnutie listov). Je odolná proti vetru aj mrazu. Uplatní sa nielen ako solitér, ale aj v skupinových výsadbách a voľných živých plotoch. Vhodná aj na pestovanie v kvetináči.

 Špecifikácia
Farba kvetu:ružová
Stanovisko:polotieň
Kvitnutie:júl až október
Výška:100
Odolnosť:- 23°C
Veľkosť pri dodaní:min. 40 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.