• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 21.99 €
 Akciový tovar
AKCIA-40%

Eukalyptus cinerea

Eukalyptus cinerea
Eucalyptus cinerea je v súčasnosti jedným z najobľúbenejších eukalyptov pestovaným najmä v oblastiach mierneho pásu. V našich podmienkach ho pestujeme ako izbovú rastlinu.
ID produktu
1000249
Bežná cena: 11.99 € / ks, Ušetríte: 4.80 € / ks (40%)
7.19 €Cena
vypredané
Na daný produkt nie je možné uplatniť: zľava, zľavový kupón, vernostné body
Rastlinku je možné dodať až v nasledujúcej sezóne a teda od apríla 2023

Eukalyptus cinerea  je stálozelený strom menšieho vzrastu vhodný aj do interiéru. Mladé listy má kožovité, šedozeleno modré a okrúhle, v priemere široké 2 – 4 cm. Počas zimy je modrá farba výraznejšia. Dospelé listy sú podlhovasté, až 10 cm dlhé a úzko až široko kopijovité, zelenkavej farby. Na povrchu sú listy pokryté voskovým povlakom a vonnou silicou (eukalyptol /cineol), ktorá sa v teple vyparuje do okolitého ovzdušia. Aj pri pošúchaní listu sa uvoľňuje mentolová vôňa. Eukalyptus kvitne v apríli až v júni malými smotanovo-bielymi kvetmi vo zväzkoch po 2-3 kusoch. Staršie stromy majú odlupujúcu sa farebnú kôru kmeňa, ktorú keď hodíte do otvoreného ohňa, príjemne vonia.

Návod na pestovanie: Eukalyptus umiestnite na priame slnko prípadne do polotieňa, staršie rastliny uprednostňujú viac slnka. Vyhovuje mu priepustná hlinitá pôda a dobre rastie aj v piesočnatej alebo vápenatej pôde. Pri pestovaní v nádobách použite substrát zostavený z 1 dielu rašeliny, 2 dielov kvalitnej ornice a 2 dielov piesku alebo perlitu a nezabudnite na dobrú drenážnu vrstvu. Rastliny v nádobách pravidelne a výdatne zalievajte. Eukalyptu nevyhovujú príliš vlhké lokality, aj keď zriedkavo rastie aj v močaristých pôdach. Základom úspechu je dobre priepustná pôda, v takom prípade sa mu darí aj na vlhkejších stanovištiach.

 Špecifikácia
Farba kvetu:biela
Stanovisko:polotieň, slnečné
Kvitnutie:apríl až jún
Výška:500
Odolnosť:-12°C
Veľkosť pri dodaní:min. 20 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.