• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 21.99 €
 Akciový tovar

Eucalyptus globulus

Eucalyptus globulus
Eukalyptus globulus je asi zo všetkých druhov eukalyptov najviac obľúbený, je totiž veľmi atraktívny vďaka svojej rozmanitosti listov.
ID produktu
1000146
19.99 €Cena

Eukalyptus je známy aj pod názvom blahovičník guľatoplodý. Je nenáročný na pestovanie, pochádza z Austrálie. U nás sa najlepšie pestuje ako izbová rastlina, v lete sa dá dať von. Eukalyptus globulus je asi zo všetkých druhov eukalyptov najviac obľúbený, je totiž veľmi atraktívny vďaka svojej rozmanitosti listov. Jeho silice sú často využívané pri zápaloch dýchacích ciest, pri ochoreniach močových ciest alebo ako úľava pri bolestiach svalov a kĺbov. 

Návod na pestovanie: Má rád polotienisté vlhké stanovištia s kyslou pôdou. U nás sa pestuje v interiéri, nevydržal by dlhú zimu. Môžeme ju však letniť, v zimných mesiacoch sa ukladá do chladnej miestnosti a obmedzí sa zálievka. Rastliny sa pravidelne zaštepujú kvôli rozvetvovaniu. Pri presádzaní nesmieme poškodiť korene. 

 Špecifikácia
Farba kvetu:biela
Stanovisko:polotieň
Kvitnutie:august až október
Výška:30 m
Odolnosť:citlivá na mráz
Veľkosť pri dodaní:min. 20 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.