• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 15.99 €
 Akciový tovar

Citrus microcalpa - Calamondin

Citrus microcalpa - Calamondin
Jeden z najrozšírenejších bytových citrusov. Veľmi dekoratívna rastlina, ktorá Vás po čase odmení svojimi plodmi, ktoré je možné použiť ako citróny.
ID produktu
1000197
19.99 €Cena
Rastlinku je možné dodať až v nasledujúcej sezóne a teda od apríla 2023

Je to najčastejšie predávaná citrusová rastlinka. Môžeme ju nájsť aj pod názvom citrus mitis avšak pravé pomenovanie dnes akceptované je Citrus × microcarpa. Jedná sa o kríženca medzi kumkvatom (Citrus Japonica Thunb 'Nagami') a mandarinkou (Citrus Reticulata var. austera). Pochádza z Filipín, ale je veľmi rozšírený aj v Číne. Je to veľmi ozdobný druh citrusu, ktorý je veľmi vhodný na pestovanie v bytoch bez nutnosti studeného zimovania. Plody sú drobné žlté až žltooranžové s priemerom 3-5cm, sú jedlé avšak sú dosť kyslé preto ich používame skôr ako citróny, poprípade na tepelnú úpravu. 

Návod na pestovanie: Vyhovuje mu svetlé stanovište v blízkosti okna, na jar treba dávať pozor na spálenie listov priamym slnkom.  Zálievku treba prispôsobiť teplotným pomerom v ktorých rastlinu pestujeme. V zime pri zníženej teplote zálievku výrazne obmedzíme a zalievame len aby nepreschol koreňový bal. Počas sezóny rastlinu pravidelne prihnojujeme najlepšie špeciálnym hnojivom na citrusové rastliny. Presádzame v jarnom období do väčšieho kvetináča, pri presádzaní skontroluje zdravotný stav koreňového balu. 

 Špecifikácia
Farba kvetu:Biela
Stanovisko:slnečné, polotieň
Kvitnutie:máj až jún
Výška:200
Odolnosť:-5°C
Veľkosť pri dodaní:min. 20 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.