• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 2 ks
    za 16.98 €
 Akciový tovar
AKCIA-10%

Citrus meyer

Citrus meyer
Veľmi obľúbená odroda citrónovníka, ktorá má svoj pôvod v Číne. Odroda 'Meyer' je kompaktný, ostnatý, vždyzelený ker s vajcovitými listami, voňavými bielymi kvetmi a zaoblenými oranžovožltými plodmi s priemerom 8 cm.
ID produktu
1000205
Bežná cena: 29.99 € / ks, Ušetríte: 3.00 € / ks (10%)
26.99 €Cena
Na daný produkt nie je možné uplatniť: zľava, zľavový kupón, vernostné body
Rastlinku je možné dodať až v nasledujúcej sezóne a teda od apríla 2024

Strom stredného vzrastu, v dospelosti bohato kvitnúci , kvety biele, ale z vonkajšej strany s mierne ružovým nádychom . Vysoko stále plodiaci druh, plodí počas celého roku, najviac však v zimnom období, kedy je viac náročnejší na svetlo. Neobyčajne plodný až do tej miery, že násadu plodov j nutné redukovať. Plody sú jedlé. Plody sú kvalitné, príjemné kyslé, v plnej zrelosti mierne nasladlé, dajú sa jesť aj s kôrou, ktorá je tenká, hladká a chýba jej typická citrónová vôňa. 

Návod na pestovanie: Vyhovuje mu svetlé stanovište v blízkosti okna, na jar treba dávať pozor na spálenie listov priamym slnkom.  Zálievku treba prispôsobiť teplotným pomerom v ktorých rastlinu pestujeme. V zime pri zníženej teplote zálievku výrazne obmedzíme a zalievame len aby nepreschol koreňový bal. Počas sezóny rastlinu pravidelne prihnojujeme najlepšie špeciálnym hnojivom na citrusové rastliny. Presádzame v jarnom období do väčšieho kvetináča, pri presádzaní skontroluje zdravotný stav koreňového balu. 

 Špecifikácia
Farba kvetu:Biela
Stanovisko:slnečné, polotieň
Kvitnutie:máj až jún
Výška:200
Odolnosť:-5°C
Veľkosť pri dodaní:min. 40 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.