• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 21.99 €
 Akciový tovar

Chamaedorea úhľadná

Chamaedorea úhľadná
Chamaedorea elegans je jednou z najmenej náročných izbových rastlín. Patrí medzi palmy. Nádherne vynikne napríklad v prázdnom rohu a keďže znesie aj polotieň, je ideálna na vyplnenie priestoru.
ID produktu
1000198
18.99 €Cena / 1 ks
vypredané
Rastlinku je možné dodať až v nasledujúcej sezóne a teda od apríla 2023

Pochádza z dažďových lesov Mexika a Guatemaly. Začala sa pestovať ešte za čias viktoriánskej éry, pretože má nízke nároky na svetlo a teplotu a preto bola v minulosti ideálna do tmavých, nevykurovaných bytov a skleníkov. dorastá v prírode až do výšok okolo 10m, no v domácich podmienkach je jej výška väčšinou do 1,5 – 2 m. 

Návod na pestovanie: zvládne takmer akékoľvek umiestnenie. Nemôžeme ju však dať do úplnej tmy, ani na miesto, kde páli veľmi silné slnko. Ranné slabšie priame slnko je v poriadku. Je vhodná aj do polotieňa a tmavších miestností, svetla nepotrebuje veľa. No čím je viac na svetle, tým rýchlejšie rastie. Chamaedorea znesie do určitej miery aj prievan, klimatizáciu alebo radiátor (pokiaľ zvlhčujeme vzduch). Chamaedorea môže byť od jari do jesene letnená vonku. Ideálne by jej teplota v jej prostredí nemala klesnúť pod 14°C, no staré rastliny môžu pri dobrej starostlivosti zvládnuť teploty okolo nuly. 

 Špecifikácia
Stanovisko:slnečné
Výška:2 m
Odolnosť:citlivá na mráz
Veľkosť pri dodaní:min. 50 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.