• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 21.99 €
 Akciový tovar
AKCIANOVINKA-10%

Araucaria heterophylla

Araucaria heterophylla
Elegantný ihličnan, ktorý je možno pestovať aj ako izbovú rastlinu. V interiéri vynikne ako solitér, je ho možné použiť aj ako živý vianočný stromček.
ID produktu
1000186
Bežná cena: 11.99 € / ks, Ušetríte: 1.20 € / ks (10%)
10.79 €Cena
Na daný produkt nie je možné uplatniť: zľava, zľavový kupón, vernostné body
Rastlinku je možné dodať až v nasledujúcej sezóne a teda od apríla 2023

Na pravidelne tvarovaných konároch nesie pichľavé, stále zelené ihličie. Rastie veľmi pomaly, môže dorásť do výšky až 120 cm. Vo svojej domovine - ostrov Norfolk, medzi Austráliou, Novým Zélandom a Novou Kaledóniou dorastá do výšky 60 m. Najlepšie vynikne vo veľkej miestnosti ako solitér. Často zdobí ako vianočný stromček. Neodporúča sa však používať elektrických ozdôb, ktoré by mohli jemné ihlice spáliť. 

Návod na pestovanie: Rastlina nie je príliš náročná na pestovanie. Pozor však na príliš vysoké teploty v zime. Rastline svedčí teplota medzi 15 - 20 ˚ C, v zime vyžaduje chladnejšie stanovište, min však 5 ˚ C. Vonku je mrazu vzdorná do max -1,1 až -6,7 ° C.  Na pestovanie je vhodné jasné svetlo bez priameho slnka, znáša však aj polotieň. Počas vegetácie sa zalieva výdatne mäkkou alebo prevarenou vodou. V zime sa zálievka obmedzuje. Vyžaduje vysokú vlhkosť vzduchu, preto sa rastlina často rosí. Príliš teplý a suchý vzduch spôsobuje opadávanie ihlíc a stratu spodných konárov. V lete sa hnojí 2x mesačne hnojivom pre azalky, v zime 1x do mesiaca. Substrát na pestovanie je vhodný  s prímesou piesku a rašeliny alebo rašelinový substrát.

 Špecifikácia
Stanovisko:polotieň
Výška:150
Odolnosť:citlivá na mráz
Veľkosť pri dodaní:min. 30 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.