• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 2 ks
    za 16.98 €
 Akciový tovar

Papuľka väčšia, Admiral Yellow (semená)

Papuľka väčšia, Admiral  Yellow (semená)
Letnička papuľka väčšia je rýchlo rastúca rastlina, ktorá pochádza zo Stredomoria. U nás sa pestuje ako letnička.
ID produktu
1000329
0.99 €Cena / 20 ks
skladom

Papuľka vyššia je krátko žijúca trvalka, jej kultivary sa zvyčajne pestujú ako polotrvalé letničky, alebo dvojročné rastliny. Vytvára oválno valcovité kvety, tesne nahustené na vzpriamených stonkách. Vyskytujú sa v širokom rozsahu farieb, od červených, ružových, cez fialové, žlté, biele, bronzové, oranžové až po dvojfarebné. Nevyskytujú sa v modrej farbe. Deti ich majú rady, pretože naozaj pripomínajú akési papuľky, s ktorými sa dá hrať. Pri zovretí a stlačení hrdla kvetu sa kvet otvorí ako papuľa draka (z angličtiny snapdragon) a pri uvoľnení sa zase zavrie. U nás sa im ľudovo hovorí aj škľabinec, zajačie papuľky alebo žabky.

Návod na pestovanie: Výsev vykonávame od februára do apríla v skleníku, ideálna teplota je 18 - 20 stupňov. V polovici mája je možné vykonávať výsev priamo do záhonov. Semená len zľahka zahrnieme zeminou. Substrát vyberieme dobre priepustný a výživný so stredne ťažkou pôdou a stanovisko polo-tienisté alebo slnečné. Rastlinám nebudú vyhovovať ťažké ílovité pôdy, ani trvalé premokrenie substrátu. Rastlinám doprajte pravidelnú zálievku, ale sú pomerne tolerantné aj na krátkodobé sucho.

 Špecifikácia
Farba kvetu:žltá
Stanovisko:polotieň
Kvitnutie:máj až september
Výška:60 cm
Odolnosť:citlivá na mráz
Počet semien v balení:20
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.