• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 21.99 €
 Akciový tovar

Orgován, biely

Orgován, biely
Prekrásny bohato kvitnúci orgován s voňavými kvetmi snehovobielej farby, ideálny ker do Vašej záhrady.
ID produktu
1000225
8.99 €Cena / 1 ks
vypredané

Orgován je okrasný opadavý mrazuvzdorný svetlomilný ker. Môže narásť až do výšky 4 metrov, radšej sa však rozrastá do šírky. V máji kvitne veľkými strapcovitými súkvetiami, ktoré sú tvorené množstvom jednoduchých aj plných drobných rúrkovitých kvietkov. Ich farebná škála sa pohybuje od bielej, smotanovej, cez ružovú, purpurovú, fialovú, modrú až k viacfarebným. Kvietky veľmi príjemne voňajú. Listy orgovánu sú protistojné, vajcovito srdcovité.

Návod na pestovanie: Orgovány sú nenáročné dreviny, vyhovuje im slnečná poloha, prípadne aj polotieň. Najlepšie však kvitnú na slnečných stanovištiach. Vhodná je hlinitá až hlinitopiesočnatá pôda, priepustná, mierne zásaditá (vápenatá) alebo neutrálna. Rezom, ktorý sa vykoná tesne po odkvitnutí sa docieli požadovaný tvar a podporí sa bohaté kvitnutie. Aby dlho vydržal vo váze, je potrebné strihať ešte celkom nerozkvitnuté kvety skoro ráno, odstrániť listy a výhon narezať, aby ľahšie prijímal vodu.

 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.