• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 2 ks
    za 16.98 €
 Akciový tovar
AKCIA-20%

Moruša čierna

Moruša čierna
Tento prastarý úžitkový strom má pôvod v severnej Číne, kde sa pestuje už tisícročia nielen ako úžitková, ale aj liečivá a okrasná rastlina. Práve moruša biela stojí za zrodom jednej z najslávnejších obchodných ciest – hodvábnej cesty.
ID produktu
1000170
Bežná cena: 14.99 €, Ušetríte: 3.00 € (20%)
11.99 €Cena
Na daný produkt nie je možné uplatniť: zľava, zľavový kupón, vernostné body

Pre záhradníkov je to však významný ovocný strom. Jeho veľké plody výrazne sladkej chuti sú vhodné nielen na priamy konzum, ale aj na sušenie a spracovanie. Vynikajúce sú nielen džemy z moruše , ale morušové plody sa aj sušia a v Číne ich využívajú ako fytoterapeutikum proti predčasnému šediveniu vlasov na detoxikáciu krvi, liečbu diabetu a zápchy. Konzumácia plodov znižuje hladinu škodlivých tukov v krvi, preto sú veľmi prospešným ovocím pre všetkých ktorí sa nezdravo stravujú. Okrem plodov je liečivá aj kôra a listy. Niekoľko zlúčenín z kôry je veľmi pozoruhodných aj pre dnešných vedcov kvôli ich antibakteriálnym účinkom, tonizujúcemu a antistresovému účinku. Jedna zo zlúčenín sa využíva pri syntéze liekov na niektoré typy leukémie. Najnovšie zistenia dokazujú účinky extraktov z listov bielej moruše ako séra proti jedu nebezpečného indického hada Vretenice retiazkovej. Moruša biela je však aj rýchlo rastúci a dekoratívny strom ktorý oživí každú slnečnú záhradu na vidieku i v meste.

Návod na pestovanie: je pomerne nenáročný na pestovateľské podmienky. Darí sa jej na slnečnom a svetlom stanovisku. Pôda by mala byť kyprá, s dostatkom živín.

 Špecifikácia
Stanovisko:slnečné
Kvitnutie:máj až jún
Výška:900
Odolnosť:-30°C
Veľkosť pri dodaní:min. 100 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.