• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 2 ks
    za 16.98 €
 Akciový tovar

Trachykarpus žinený (semená)

Trachykarpus žinený  (semená)
Mimoriadne odolná, mrazuvzdorná do teploty okolo -20 ° C a veľmi rýchlo rastie.
ID produktu
1000308
1.99 €Cena / 5 ks
skladom

Možno pestovať aj v krajine, kde dorastá do výšky až 15 m, avšak v našich podmienkach by sme odporučili radšej pestovanie v nádobách. V tých bude dorastať výšky v závislosti od pestovateľských podmienok. Najkrajšie na tejto palme sú lesklé, zelené, vejárovité listy, ktoré majú bielu spodnú stranu. Palma je nádhernou dekoráciou interiéru, záhrad aj zimných záhrad.

Návod na pestovanie: Pred výsevom sa semená olúpu z tvrdej šupky a močia 48 hod vo vlažnej vode, ktorú je vhodné pravidelne meniť. Potom sa semená vysievajú do hĺbky cca 0,5 cm. Doba klíčenia je nepravidelná, niektoré semená vyklíčia hneď a niektoré až za niekoľko mesiacov. Substrát počas klíčenia udržujte mierne vlhký, snažte sa vytvoriť aj vysokú vzdušnú vlhkosť, napr. pestovaním v miniskleníku. Teplota pri klíčení by mala byť okolo 28 °C. Rastliny sa po vyklíčení pestujú na slnečnom či polotienistom stanovisku s teplotou 20–25 °C. Palmám nerobí dobre priame slnečné svetlo, vhodné je skôr svetlo rozptýlené.

 Špecifikácia
Stanovisko:polotieň
Výška:5 m
Odolnosť:- 20°C
Počet semien v balení:5
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.