• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 3 ks
    za 98.36 €
 Akciový tovar

Lobelka drobná Marine blue (semená)

Lobelka drobná Marine blue (semená)
Rastlina lobelka je obľúbená letnička používaná na kobercovú výsadbu na obruby aj do kvetináčov. Lobelka nízka je vhodná tiež na výsadbu pod vysoké rastliny, ak nechceme mať žiadne voľné miesto na záhradke či v kvetináči.
ID produktu
1000290
0.99 €Cena / 100 ks
skladom

Pochádza z Afriky, kde rastie ako trvalka. U nás sa pestuje ako letnička. Odroda Crystal Palace kvitne drobnými tmavo modrými kvietkami. Semená lobelky sú veľmi drobné.

Návod na pestovanie: Ideálna doba pre výsev lobelky je od januára do marca. Hĺbka výsevu je na povrch, alebo môžete semienka ľahko do substrátu zatlačiť. Semienka sú veľmi jemné, takže je lepšie výsev namiesto zalievania rosiť. Pôda by nemala nikdy vyschnúť, ale zároveň rastline nerobí dobre premokrenie. Vhodné je umiestniť semienka pod fóliu a dopriať im cez deň čo najviac svetla. Lobelka sa presádza na vonkajšie stanovisko v 2. polovici mája. Stanovisko by malo byť slnečné alebo polotieň, s teplotou aspoň 16 – 20 °C.

 Špecifikácia
Farba kvetu:tmavomodrá
Stanovisko:slnečné
Kvitnutie:máj až september
Výška:20 cm
Odolnosť:citlivá na mráz
Počet semien v balení:100
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.