• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 2 ks
    za 16.98 €
 Akciový tovar

Levanduľa Munstead blue (semená)

Levanduľa Munstead blue (semená)
Kompaktná vyrovnaná bylina s výrazne tmavo modrým kvetom. Vyžaduje slnečné stanovište a priepustnú ľahšiu pôdu.
ID produktu
1000324
0.99 €Cena / 10 ks
skladom

Charakteristické sú vonné kvety tmavofialovej farby, ktoré veľmi dobre lákajú medonosný hmyz. Odroda sa radí medzi stredne vysoké, dosahuje maximálne 40 cm. Veľmi dobre sa hodí do záhonov i balkónových kvetináčov. Vďaka obsahu silíc levandule pôsobí ako prírodný insekticíd.

Návod na pestovanie: S predpestovaním semien levandule začnite vo februári alebo marci vnútri. Semená sa vysievajú do výsevného substrátu zmiešaného s pieskom a rašelinou (ideálne v rovnakom pomere), na dno nádoby sa odporúča dať keramzit ako drenážnu vrstvu. aHĺbka výsevu je 2x väčšia ako veľkosť semienok. Teplota na klíčenie je min. 20 °C. Doba klíčenia je dlhá a nepravidelná, môže trvať až niekoľko týždňov. Vzídené rastlinky sa presádzajú na vonkajšie stanovisko najskôr v polovici mája alebo skôr až v júni. Vyžadujú slnečné a teplé stanovisko, ale je dobré nechať rastliny postupne zvykať na vonkajšie podmienky. Pôda by mala byť ľahká a dobre priepustná. Levanduľa nevyžaduje prihnojovanie. Pokiaľ sa pre ňu rozhodnete, použite vápenaté hnojivo.

 Špecifikácia
Farba kvetu:tmavomodrá
Stanovisko:slnečné
Kvitnutie:jún až júl
Výška:50 cm
Odolnosť:- 25°C
Počet semien v balení:10
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.