• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 2 ks
    za 16.98 €
 Akciový tovar

Banánovník habešský (semená)

Banánovník habešský (semená)
Veľmi atraktívna okrasná rastlina. Svoju atraktívnosť dosiahol vďaka svojej červenej stonke a obrovským dlhým zeleným listom.
ID produktu
1000278
1.99 €Cena / 5 ks
skladom

Rastlina pochádza z Etiópie. Rastie vo vyšších nadmorských výškach. Dobre odoláva chladu, ale nie je mrazuvzdorný. Rastlina dorastá do výšky 6–12 m, v našich podmienkach približne do 5 m. V kvetináči dosahuje maximálnu výšku 2 metre. Hodí sa do zimnej záhrady alebo aj do obývačky, kde nám pripomenie tropickú atmosféru.

Návod na pestovanie: Pred výsevom obal semien jemne narušte pilníkom a máčajte 2 – 3 dni vo vlažnej vode, ktorú môžete v priebehu tejto doby niekoľkokrát vymeniť. Semená potom vysaďte do výsevného substrátu do hĺbky 2 cm. Klíčenie je nepravidelné, trvá 3 – 6 mesiacov. Banánovník je nenáročný na substrát, všeobecne mu vyhovuje ľahšia a priepustná pôda. V ideálnom prípade zmiešajte kompost, rašelinu a piesok v pomere 2:1:1. Banánovník je naopak náročný na vlhkosť vzduchu a vysoké teploty. Takmer celoročne vyžaduje teploty okolo 25 °C, v čase vegetačného kľudu znesie i teploty okolo 17 °C. Dôležitá je aj vyššia teplota substrátu. Nutné je teda vybrať dostatočne teplé stanovisko, v zime môžete kvetináč postaviť na výhrevné teleso. Pokiaľ ho v lete budete premiestňovať von, tak mu doprajte skôr polotieň, lebo nemá rád priame slnečné svetlo. Stanovisko by malo byť dostatočne chránené pred vetrom. Banánovník vyžaduje pravidelnú zálievku, bez premokrenia substrátu, ktoré by mohlo spôsobiť zahnívanie koreňov. V suchých miestnostiach mu doprajte tiež rosenie na listy a 1 x za 14 dní hnojenie hnojivom pre izbové rastliny. Na zimu hnojenie radšej obmedzte.

 Špecifikácia
Stanovisko:polotieň
Výška:2 m
Odolnosť:citlivá na mráz
Počet semien v balení:5
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.