• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 2 ks
    za 16.98 €
 Akciový tovar

Agerát mexický, modrý (semená)

Agerát mexický, modrý (semená)
Agerát mexický je letnička kríčkovitého vzrastu vhodná na výsadbu do obrúb, alebo do nádob. Tvorí malé modré kvietky v kompaktných chumáčikoch, ktoré kvitnú od júla do septembra. Kvitne bohato.
ID produktu
1000271
0.99 €Cena / 20 ks
skladom

Agerát mexický je vo svojej domovine trvalka, u nás sa pestuje ako letnička, keďže rastlina nie je mrazuvzdorná. Má kompaktný kríčkovitý vzrast a pestuje sa častejšie v nízkej forme, dorastajúcej do 25 – 30 cm. Vysoké odrody môžu dorásť do výšky 50 – 60 cm. 

Návod na pestovanie: Predpestováva sa od februára do apríla. Semená vysejte do črepníkov za okno alebo do pareniska. Drobné semená vyžadujú plytkú sejbu a dobrý kontakt s pôdou s dostatkom vlahy.  Rastliny vyklíčia do dvoch týždňov pri teplote 15 až 18 °C. Po vytvorení prvých klíčnych lístkov ich treba prepikýrovať a presadiť do samostatných kelímkov. Predpestované priesady potom vysaďte na záhony alebo do vonkajších nádob v máji, keď už nehrozia mrazy, na ktoré sú ageráty veľmi citlivé. Po presadení sa odporúča rastlinu raz alebo dva krát zaštipnúť.

 Špecifikácia
Farba kvetu:modrá
Stanovisko:slnečné
Kvitnutie:jún až október
Výška:60 cm
Odolnosť:citlivá na mráz
Počet semien v balení:20
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.