• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 15.99 €
 Akciový tovar

Mandevilla, biela

Mandevilla, biela
Mandevilla je nápadná svojimi oválnymi, lesklými, tmavozelenými neopadavými listami, ale najmä pomerne veľkými lievikovitými kvetmi, ktoré majú jemnú vôňu. Najčastejšie sú červenej alebo ružovej farby a kvitnú od jari až do mrazov. Mandevilla sa stala módnou v posledných rokoch a obľubu si získala pre neúnavné kvitnutie aj v tých najväčších horúčavách.
ID produktu
1000214
14.99 €Cena
Rastlinku je možné dodať až v nasledujúcej sezóne a teda od apríla 2023

Mandevilla je nápadná svojimi oválnymi, lesklými, tmavozelenými neopadavými listami, ale najmä pomerne veľkými lievikovitými kvetmi, ktoré majú jemnú vôňu. Najčastejšie sú červenej alebo ružovej farby a kvitnú od jari až do mrazov. Mandevilla sa stala módnou v posledných rokoch a obľubu si získala pre neúnavné kvitnutie aj v tých najväčších horúčavách. Výborne sa jej darí na priamom slnku aj v polotieni. Pri nedostatku svetla vytvára dlhé výhonky a málo kvitne. Vyberte jej chránenú polohu, lebo jej nesvedčí vietor. Za leto dokáže narásť až do trojmetrovej výšky, preto potrebuje pravidelný prísun živín a dostatočný priestor na koreňový systém.

Návod na pestovanie: Počas sezóny ju pravidelne prihnojujte tekutým hnojivom s vyšším obsahom fosforu. Na zálievku rastlina nie je veľmi náročná, znesie aj občasné preschnutie substrátu, lebo si vytvára zásoby vody v dužinatých koreňoch. Keď nočné teploty začnú klesať k 10 °C, je čas, aby ste mandevillu preniesli dovnútra. Ideálna je miestnosť, kde sa teplota pohybuje o okolo 7 °C. Výhonky môžete zrezať, aby rastlina zaberala menej miesta a postupne obmedzte zálievku. V zime ju stačí poliať raz za mesiac. Môže sa stať, že v zimnom období zhodí časť listov, nie je to však tragédia, lebo na jar ju treba radikálne zrezať. Rez znáša bez problémov, dávajte však pozor na mlieko, ktoré vyteká z výhonkov, lebo je jedovaté. Po prezimovaní ju presaďte do väčšej nádoby.

 Špecifikácia
Farba kvetu:biela
Stanovisko:slnečné, polotieň
Kvitnutie:máj až október
Výška:300
Odolnosť:citlivá na mráz
Veľkosť pri dodaní:min. 40 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.