• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 37.96 €
 Akciový tovar

Lupiny sú kvitnúce trvalky, často pestované v našich záhradách. Jedná sa o vytrvalé byliny s atraktívnymi, výrazne delenými, plochými listami sýto zelenej farby a dužinatými kostrnkami s pestrofarebnými kvetmi. Hodia sa na miesta, kde majú neustále dostatok vlhka, aby im stále narastali nové a nové kvety od začiatku júla až do septembra. Rastliny tvora 60-80 cm vysoké stonky s farebnými kvetmi. Listy sú náchylné na letnú múčnatku, pokiaľ sú vystavené suchu.

Návod na pestovanie: Pre spoľahlivé kvitnutie a bohatosť kvetov sa odporúča 2-3x pohnojiť hnojivom s vysokým obsahom fosforu. Lupiny majú rady vlhkú ale dobre priepustnú pôdu, prednostne kyslejšej reakcie. Dužinaté stonky vysokých odrôd môžu byť náchylné na ohýbanie v silnom vetre, preto je rozumné ich vysádzať do skupiny rastlín či medzi kríkmi. Majú výbornú vlastnosť pionierskych rastlín, že viažu vzdušný dusík a odovzdávajú ho pôde, čím aj pôvodne chudobnú pôdu obohacujú o živiny

 Špecifikácia
Farba kvetu:žltá
Stanovisko:slnečné
Kvitnutie:jún až september
Výška:100 cm
Odolnosť:-25°C
Veľkosť pri dodaní:min. 10 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.