• Rastlinkáreň
 • Kontaktujte nás
  0908 934 680
  Po - Pia: 9:00 - 15:00
 • Môj profil
 • je prázdny
  za 0.00 €
 Akciový tovar

Bougainvillea, slaboružová

Bougainvillea, slaboružová
 • Bougainvillea, slaboružová
 • Bougainvillea, slaboružová
Nádherná ťahavá rastlina, ktorá ozdobí Váš interiér, terasu alebo záhradu. Počas kvitnutia je priam obsypaná nádhernými ružovými kvetmi.
ID produktu
1000015
12.99 €Cena / 1 ks
vypredané
Doprava už od 6.00 € prostredníctvom Slovenská pošta

Táto atraktívna popínavá drevina je dobre známa z krajín okolo Stredozemného mora. Počas leta však môže krášliť aj balkóny a terasy v našich končinách, niekedy sa krásne rozrastie. Dokonca je ju možné aj prezimovať alebo v zime pestovať v zimnej záhrade. Drobné biele kvety rastliny sú chránené nápadne sfarbenými listeňmi najčastejšie cyklámenovej bielej, ružovej alebo aj žltej farby. 

Návod na pestovanie: Bugenvilea nie je náročná, ako by sme si pri pohľade na ňu mohli myslieť. Vyžaduje si vzdušnú,  humóznu zeminu a aspoň štyri hodiny počas dňa priame slnečné svetlo. Počas rastu ju zalievame výdatne, ale opatrne: rastlina nesmie stáť vo vode. Tu pomôže aj vhodná drenáž v nádobe. Na jar a v lete ju prihnojujeme hnojivom s vysokým obsahom draslíka. Hoci má rada teplo, v zimnom období stačí, ak jej poskytnete úkryt pred mrazmi, neznesie totiž teploty nižšie ako 5 °C. V zime ju stačí zaliať raz za týždeň.

 Špecifikácia
Farba kvetu:ružová
Stanovisko:slnečné
Kvitnutie:máj až august
Výška:200 cm
Odolnosť:citlivá na mráz
Veľkosť pri dodaní:min. 15 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.