• Rastlinkáreň
 • Kontaktujte nás
  0908 934 680
  Po - Pia: 9:00 - 15:00
 • Môj profil
 • je prázdny
  za 0.00 €
 Akciový tovar

Bauhinia plstnatá

Bauhinia plstnatá
 • Bauhinia plstnatá
 • Bauhinia plstnatá
Bauhinie plstnatá je žlto kvitnúci orchideový stromček, ktorý pôvodne pochádza z trópov. V našich klimatických podmienkach sa dá pestovať ako izbová rastlina.
ID produktu
1000061
14.99 €Cena
vypredané
Doprava už od 6.00 € prostredníctvom Slovenská pošta

Vzácna zbierková exotická rastlina má veľké voskovité kvety žltej farby podobné kvetu orchidey. Má zvláštne atraktívny tvar listov. Táto rýchlo rastúca rastlina sa dobre hodí pre pestovanie v skleníku, zimnej záhrade, ale aj vonkajšie letné pestovanie. Tento malý ker s krásnymi žltými kvetmi pochádza z Indie. 

Návod na pestovanie: Najvyššie rastie v stále vlhkej pôde, dobre jej robí aj pravidelné rosenie. Zeminu vyberte zo zmesi záhradníckeho substrátu a rašeliny, s dobrou drenážou. Asi v júni umiestnite na vonkajšie teplé stanovište, svetlé, ale nie na plné slnka. Pravidelne zalievajte a 1x týždenne prihnojujte, pokiaľ možno často rastie odstátou vodou. Pred prvými jesennými mrazíkmi odneste do domu na teplé a svetlé stanovište, okolo 15 ° C. Nehnojte, zálievku obmedzte. Rastlinu môžeme každoročne na jar zrezať, staršie rastliny za 2-3 roky presádzať do väčšej nádoby.

 Špecifikácia
Farba kvetu:žltá
Stanovisko:slnečné
Kvitnutie:máj až august
Výška:150 cm
Odolnosť:citlivá na mráz
Veľkosť pri dodaní:min. 20 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.