• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 21.99 €
 Akciový tovar

Bauhinia monandra

Bauhinia monandra
Veľmi vzácna odroda, ktorá kvitne krásnymi ružovými kvety s 5-timi užšími okvetnými lístkami, ktoré majú červené škvrny alebo bodky. Kvety voňajú a pripomínajú kvety orchideí.
ID produktu
1000134
19.99 €Cena
vypredané
Rastlinku je možné dodať až v nasledujúcej sezóne a teda od apríla 2022

Bauhinia monandra je tropický ker, alebo malý strom, ktorý je pôvodom z Madagaskaru. Patrí medzi opadavé stromy a rastie pomerne rýchlo. Dorastá do výšky 3 – 15 m a vytvára okrúhlu korunu. Je to strom s hladkou sivou kôrou. Listy majú dĺžku aj šírku 10 – 20 cm a okrúhly tvar s dvoma lalokmi s hlbokým zárezom v mieste špičky. Táto veľmi vzácna odroda kvitne krásnymi ružovými kvety s 5-timi užšími okvetnými lístkami, ktoré majú červené škvrny alebo bodky. Kvety voňajú a pripomínajú kvety orchideí. Kvitne neskoro v zime, resp. skoro na jar. Môže začať kvitnúť tretím či štvrtým rokom od výsadby. V našich podmienkach rastlinu pestujeme v interiéri.  

Návod na pestovanie: Stanovisko by malo byť slnečné (nie však priame slnko). Rastlinu pravidelne zalievajte a prihnojujte 1x za týždeň. Pokiaľ budete cez leto rastlinu pestovať vonku, tak ju na zimu odneste na svetlé stanovisko s teplotou okolo 15 °C, obmedzte zálievku a nehnojte. Na jar môžete spraviť rez. Rastliny presádzajte po 2 – 3 rokoch.

 Špecifikácia
Farba kvetu:ružová s červenými škvrnami
Stanovisko:slnečné
Kvitnutie:december až máj
Výška:3 m
Odolnosť:citlivá na mráz
Veľkosť pri dodaní:min. 20 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.