• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 21.99 €
 Akciový tovar

Štedrec previsnutý je stredne vysoký, pomaly rastúci ker alebo menší strom, ktorý dorastá do výšky 2 - 3 m. Nie je potrebné ho strihať, pokiaľ ho chcete tvarovať, je potrebné odstrániť nežiadúce výhony cez zimu alebo na začiatku jari. Nazýva sa aj pravý zlatý dážď. Vytvára nádherné dlhé strapce zlatožltých kvetov, ktoré dosahujú dĺžku až 60 cm. Listy sú tmavo zelené, zložené z 3 oválnych lístkov. Na jeseň opadávajú.

Suché osivo môžeme vysiať priamo v máji, pred výsevom semená sparíme horúcou vodou cez sitko. ale aj tak menšia časť vyklíči až ďalšiu jar. Preto je lepší výsev skoro v jeseni von na mráz. Po premrznutí klíčia na jar koncom apríla, vzchádzajúce výsevy chránime proti ranným mrazíkom prikrytím fóliou a pod. Rovnako jednoročné semenáčiky je vhodné na zimu prikryť kôrou. V ďalších rokoch sú už rastliny dostatočne mrazuvzdorné.

 Špecifikácia
Počet semien v balení:10
Farba:žltá
Kvitnutie:máj až jún
Stanovisko:slnečné
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.