• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 21.99 €
 Akciový tovar

Santalovník biely - Santalum album

Santalovník biely - Santalum album
Rastlina santalovník biely pochádza z oblasti južnej Ázie. Ide o malý tropický stromček, ktorého plodom je kôstkovica. Vo svojej domovine dorastá do výšky až 8 metrov.
ID produktu
1000159
2.99 €Cena
vypredané

V niektorých náboženstvách je považovaný za posvätný a niektoré kultúry kladú veľký dôraz na jeho voňavé a liečivé vlastnosti. Santalovník sa pestuje hlavne pre jeho tvrdé drevo, ktoré sa využíva v rezbárstve. Druhým dôvodom sú vonné silice, ktoré sa používajú v kozmetickom priemysle. Santalový olej má dezinfekčný účinok. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o tropickú rastlinu, je jeho pestovanie v našich podmienkach pomerne náročné. Semená môžeme vysievať po celý rok pri izbovej teplote okolo 25°C. Substrát je vhodný pre izbové rastliny s dobrou drenážou, napr. perlitom. Semená vysievame do hĺbky 1 cm. Vhodné je výsev zakryť fóliou či sklom, aby ste získali vyššiu vlhkosť vzduchu. Substrát by nemal vyschnúť. Stanovisko by malo byť slnečné s humóznou, priepustnou pôdou. Dôležitá je výdatná zálievka. Vhodným miestom na pestovanie sú skleníky či zimné záhrady. Ak rastlinu budete letniť vonku, je nutné ju na zimu preniesť do chladnej miestnosti.

 Špecifikácia
Počet semien v balení:10
Farba:biela
Stanovisko:slnečné
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.