• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 21.99 €
 Akciový tovar

Levízia kalifornská, Elise mix

Levízia kalifornská, Elise mix
Veľmi obľúbená a stále žiadaná skalnička. Pochádza zo západných oblastí Severnej Ameriky, severnej Kalifornie, suchých oblastí Sierry Nevady a najmä z Yosemitského národného parku, ktorý sa dá nazvať domovom levízií. Na jeho území a v okolí rastie sedem druhov.
ID produktu
1000125
2.99 €Cena
vypredané

Levízie sú to na pestovanie pomerne náročné rastliny, ale pri splnení ich základných životných požiadaviek dobre rastú a každý rok aj bohato kvitnú. Stanovište, na ktorom ich pestujeme, má byť dopoludnia slnečné, popoludní, naopak, tienisté. Najlepšie sa im darí, ak sú vysadené vo zvislých škárach medzi kameňmi skalky, aby voda pri ich polievaní alebo pri dažďoch mohla ľahšie odtekať a rastliny nezahnívali. vysievame hneď po ich dozretí, prípadne v januári až vo februári, do misiek. Klíčia po premrznutí a polievame ich odspodu. Po vyklíčení mladé rastlinky presadíme do malých črepníkov a približne po šiestich mesiacoch von na trvalé miesto. Väčšina druhov sa v skalke medzi sebou ľahko kríži, preto je dosť zložité získať pôvodné druhy. Ak chceme zachovať vzhľad i vlastnosti pôvodného druhu, niektoré krížence, ktoré nevytvárajú semená, rozmnožujeme bočnými ružicami alebo listovými odrezkami.

 Špecifikácia
Počet semien v balení:10
Farba:zmes pastelových farieb
Kvitnutie:máj až september
Stanovisko:slnečné
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.