• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 21.99 €
 Akciový tovar

Citrónový eukalyptus

Citrónový eukalyptus
Voňavý, svieži eukalyptus so silnou citrónovou vôňou, ktorá sa šíri doďaleka už pri jemnom pohladení listov. Eukalyptus pochádza z Austrálie a Tasmánie.
ID produktu
1000116
69.99 €Cena
vypredané
Rastlinku je možné dodať až v nasledujúcej sezóne a teda od apríla 2022

Popis: Eukalyptus citrónový sa v našich podmienkach pestuje prevažne ako interiérová rastlina. Vylučuje citrónovo-eukalyptovú arómu, ktorá odpudzuje hmyz. Citrónový eukalyptus pomáha astmatikom zlepšovať ich zdravotný stav. Pestovať ho môžeme v nádobách v lete na balkóne alebo na terase. Jeho listy sa tiež využívajú do rezaných kytíc a dekorácií. Kvitne od októbra do decembra. Rastie do výšky približne 150-200 cm.

Dodanie: Eukalyptus dodávame s ozdobným kvetináčom, vhodný ako prekrásny darček. Po dodaní ho netreba minimálne dva roky presádzať. 

Návod na pestovanie: Darí na slnečnom mieste, v lete najlepšie na balkóne a terase pri bohatej zálievke. Prezimuje na svetlom ale chladnejšom mieste, zálievku v tomto období znížime.

 Špecifikácia
Farba kvetu:biela
Stanovisko:slnečné
Kvitnutie:október až november
Odolnosť:citlivá na mráz
Veľkosť pri dodaní:min. 100 cm
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.