• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 21.99 €
 Akciový tovar

Bolusanthus speciosus

Bolusanthus speciosus
Trvácny africký modrý dážď je skutočne jedným z najkrajších domorodých stromov subtropickej Južnej Afriky. Rastlinku môžete pestovať v interiéri a cez leto letniť na balkóne alebo terase.
ID produktu
1000139
2.99 €Cena
vypredané

Trvácny africký modrý dážď je skutočne jedným z najkrajších domorodých stromov subtropickej Južnej Afriky. Malý alebo stredne veľký ozdobný list zhadzuje len na krátky čas na jar. Zvyčajne rastie s viacerými stonkami, ale môže byť prerezaný na vytvorenie iba jednej stonky. Kôra má hnedo-šedú farbu a je hrubá a robustná. Modro fialové, aromatické motýľové kvety afrického stromu, ktoré rastú špirálovito v panikulách na visiacich vetvách, môžu niekedy pokrývať celý strom od jari až po začiatok leta. Po odkvitnutí vytvára papierové hnedé ovocné kapsuly, ktoré visia z zo stoniek vo zväzkoch. Semienka je nutné najskôr na 24 hodín namočiť do teplej vody, aby lepšie klíčili. Ako vhodný substrát použijeme dobre priepustnú, ľahkú kompostovitú pôdu. Doba klíčenia je približne 4–8 týždňov.  Semienka klíčia najlepšie pri teplote nad 20 °C. 

 Špecifikácia
Počet semien v balení:5
Farba:modrofialová
Kvitnutie:máj až jún
Stanovisko:slnečné
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.