• Rastlinkáreň
  • Kontaktujte nás
    0908 934 680
    Po - Pia: 9:00 - 15:00
  • Môj profil
  • 1 ks
    za 21.99 €
 Akciový tovar

Agerát mexický, timeless mixture

Agerát mexický, timeless mixture
Agerát mexický je letnička kríčkovitého vzrastu vhodná na výsadbu do obrúb, alebo do nádob. Tvorí malé modré, biele, ružové a purpurové kvietky v kompaktných chumáčikoch, ktoré kvitnú od júla do septembra.
ID produktu
1000163
0.99 €Cena
vypredané

Kvitne bohato. Je to robustná dobre rozvetvená rastlina s jemnými chĺpkami, pôsobiaca veľmi jemne a mäkko. Táto zmes kvitne malými modrými, bielymi, ružovými a purpurovými kvietkami. Dosahuje výšku okolo 25 cm. Priesady vysádzame na stanovisko na jar po 15. máji - po tzv. "troch zmrzlých". vo vzdialenosti 15 - 20 cm. Agerát vyžaduje stredne ťažkú, priepustnú a výživnú pôdu a plne slnečné stanovisko. Vyžaduje slnečné polohy, ale zle znáša sucho. Odkvitnuté rastliny môžeme v lete zrezať, pretože po krátkom čase znova obrastú a rozkvitnú. Rastliny po presadení raz až dvakrát zaštipujeme, pri suchom počasí dôkladne a často zalievame. 

 Špecifikácia
Počet semien v balení:200
Farba:zmes
Kvitnutie:júl až september
Stanovisko:slnečné
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.